Zapraszamy do udziału w Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Tradycyjnie konkurs przebiega w dwóch kategoriach – gospodarstw indywidualnych i zakładów rolnych. Uczestnikami w  kategorii gospodarstw indywidualnych mogą być pełnoletnie osoby prowadzące produkcyjną działalność rolniczą.  Przypominamy, że zgłoszenia do tej kategorii konkursu można dokonać tylko do 1 marca br. Z kolei w kategorii zakładów rolnych termin zgłoszenia upływa 15 marca.

Arkusze zgłoszenia dla zainteresowanych konkursem dostępny jest w placówkach terenowych i oddziałach regionalnych  Kasy oraz w oddziałach terenowych Agencji Nieruchomości Rolnych.

Zgodnie z regulaminem, w kategorii gospodarstw indywidualnych komisje regionalne do 18 maja br. wybiorą zwycięzców  I etapu konkursu. Komisje wojewódzkie na ich ponowną ocenę będą miały czas do 30 czerwca. Z kolei Centralna Komisja zakończy w połowie sierpnia wizytację finalistów II – wojewódzkiego etapu. Dla zwycięzców VII konkursu  będzie zorganizowana – jak co roku –  honorowa gala finałowa na Międzynarodowych Targach Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich – FARMA w Poznaniu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają  do udziału w konkursie.

Źródło: krus.gov.pl