Wizyta ministra M. Sawickiego w Japonii.

Minister odbył również spotkanie z Prezesem Agencji Przemysłu Rolnego i Hodowli Zwierzęcej (ALIC) podczas którego omawiano możliwości zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską i Japonią. Ponadto szef resortu rolnictwa wziął udział w seminarium biznesowym: “Polski przemysł spożywczy: Tradycja + Nowoczesność = Niezawodność” oraz w imprezie promującej polską żywność zorganizowanej pod hasłem “Miejsce polskiej żywności w kuchni światowej”.

Podczas wszystkich spotkań minister M. Sawicki podkreślał walory polskiej żywności wskazując na tradycyjny charakter jej produkcji, nieprzemysłowe metody chowu zwierząt i uprawy roślin, poszanowanie środowiska, dużą różnorodność biologiczną oraz bogactwo kultury i tradycji kulinarnych naszego kraju. Polska ma wiele do zaoferowania japońskim konsumentom. „Nasze produkty posiadają nie tylko wysoką jakość, ale także charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem i z pewnością zdobędą w Japonii wielu zwolenników. Polscy producenci nauczyli się bardzo dobrze łączyć tradycję z nowoczesnością oraz najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa” – podkreślał minister.

Polska aktywnie uczestniczy we wszystkich europejskich inicjatywach na rzecz realizacji polityki jakości żywności, a sektor rolno-spożywczy oparty na zasadach produkcji ekologicznej i naturalnej rozwija się w szybkim tempie.

Źródło: MRiRW