WINA UNIWERSYTETU ROLNICZEGO NAGRODZONE W VI EDYCJI KONKURSU POLSKICH WIN

SREBRNY MEDAL DLA WINA GARLICKI LAMUS  i  BRĄZOWY DLA WINA SOLAR 2018 Z WINNICY GARLICKI LAMUS UNIWERSYTETU ROLNICZEGO
W VI edycji Konkursu Polskich Win, organizowanym przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy Vinum Pro Cultura i Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w Winnicy Dwie Granice – dwa wina białe  z Winnicy Uniwersytetu Rolniczego wyróżnione zostały medalami – srebrnym medalem wino o nazwie – Garlicki Lamus, a brązowym – Solar 2018.
Do konkursu zgłoszonych zostało 276 win. Jest to największy konkurs win polskich w Polsce. Jury przyznało 103 medale: 5 złotych, 27 srebrnych i 71 brązowych.
Konkurs Win Polskich w Jaśle organizowany jest od 2014 roku przez Jasielskie Stowarzyszanie Winiarzy „Vinum Pro Cultura”, przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Ma on na celu porównanie, wyłonienie i wyróżnienie najlepszych polskich win, według ściśle określonych kryteriów jakościowych.  Ocenie konkursowej poddawane są wyłącznie wina polskie, zgłoszone przez polskich producentów. Wina oceniane są w pięciu kategoriach: wino białe, różowe, czerwone, musujące oraz słodkie.
W Jury Konkursu zasiadają uznani degustatorzy posiadający profesjonalne przygotowanie do oceny wina – sommelierzy i eksperci winiarscy niezwiązani z winiarzami biorącymi udział w Konkursie. Wina oceniane są podczas degustacji „w ciemno”, zgodnie z 100-punktową skalą oceny przyjętą przez OIV-UIOE
(Organisation Internationale de la Vigne et du Vin – Union Internationale des Oenologues).
Więcej na temat nagrody:
owanie
Więcej na temat winnicy UR: https://winnica.urk.edu.pl/
Z poważaniem
Izabella Majewska
rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21