Targi Rolnicze Agro-Park w Lublinie

fot

Swoją ofertę na targach przestawi 120 wystawców (fot. agro-park.pl)
Impreza, organizowana przez Targi Lublin S.A. we współpracy organizacjami rolniczymi, rozpocznie się w sobotę 27 października i potrwa dwa dni.

Prezes Targów Lublin Beata Gorajek podkreśliła, że Lubelszczyzna jest terenem rolniczym i tym samym atrakcyjnym terenem zbytu m.in. dla producentów różnych maszyn i urządzeń rolniczych.

– To bardzo ważne, żeby dotrzeć do tych rolników, żeby oni nie musieli jeździć na targi znacznie dalej, np. do Kielc czy do Poznania. Tu zobaczą dokładnie to samo, co tam – powiedziała Gorajek.

Swoją ofertę na targach przestawi 120 wystawców, głównie producentów maszyn i urządzeń dla rolnictwa – m.in. ciągników, systemów nawadniających do szklarni, konstrukcji do sadów, szkółek i winnic, wyposażenia chłodni, urządzeń do sortowania i pakowania owoców.

Na targach zaprezentują się również producenci nasion, sadzonek, pasz oraz nawozów i środków ochrony roślin.

Będą też doradcy finansowi, przedstawiciele ośrodka doradztwa rolniczego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Agencji Rynku Rolnego.

W programie targów zaplanowano również wykłady – naukowcy z różnych instytutów badawczych będą mówić m.in. o roślinach genetycznie modyfikowanych oraz ich roli w żywieniu zwierząt i produkcji pasz, o nowoczesnych metodach upraw pszenicy i rzepaku, o wykorzystywaniu technik pozycjonowania systemem GPS w rolnictwie.

Podczas targów rozstrzygnięty zostanie konkurs „Rolnik Lubelszczyzny”, organizowany przez Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Targi Lublin. Nagrody przyznane zostaną najlepszym rolnikom w czterech kategoriach – produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gospodarstwo ekologiczne, grupa producentów.

Odbędzie się również turniej „Precyzyjny Gospodarz”, podczas którego rolnicy będą rywalizować o to, który jadąc ciągnikiem z przyczepą w najszybszym czasie pokona tor sprawnościowy, mający kształt takiego łuku, jaki trzeba pokonać podczas egzaminu na prawo jazdy.

Na targach będzie również kilkanaście stoisk z produktami regionalnymi – m.in. serami, wędlinami, miodami, pieczywem, olejami.

Organizatorzy zapewniają, że na targach czynne będzie specjalne miejsce zabaw dla dzieci. – Chcemy w ten sposób umożliwić komfortowe zwiedzanie targów tym rolnikom, którzy przyjadą do nas z rodzinami – powiedziała Gorajek.

Targi Lublin oferują też dofinansowanie dojazdu na imprezę grupom zorganizowanym, liczącym co najmniej 12 osób. Zainteresowani tą formą wsparcia powinni zgłosić się do biura Targów; szczegółowe informacje na ten temat umieszczone są też na stronie internetowej Targów Lublin.

Autor: atab,gsad
Źródło: PAP; tvp.info