Spotkanie z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ambasady Japonii w Polsce

Ponadto omówione zostały możliwości współpracy w rolnictwie pomiędzy Polską i Japonią. Minister podkreślił, że strona polska zainteresowana jest obecnością na rynku japońskim polskich wysoko-jakościowych produktów rolnych.

Ambasador R. Tanabe zaznaczył, że choć polska żywność jest bezpieczna i cieszy dużymi walorami smakowymi, niezbędna jest jej promocja na rynku japońskim. Udział polskich producentów żywności w targach Foodex 2009 oraz obecność na nich ministra Marka Sawickiego, według ambasadora, przyczyni się do odpowiedniego zaprezentowania i promocji oraz do wypracowania marki i ugruntowania pozycji na rynku japońskim polskich produktów rolno spożywczych, których jakość należy do czołówki światowej. Ambasador wyraził przekonanie, że polska żywność na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem wymagających konsumentów japońskich, szczególnie, że poszukują oni nie tylko produktów coraz lepszych jakościowo, ale także wyrobów o niepowtarzalnych walorach smakowych. Dzisiejszy gość ministra, zwrócił ponadto uwagę na wzrost eksportu do Japonii polskiego mięsa, głównie wieprzowiny.

Ambasador Ryuichi Tanabe poinformował również, iż strona japońska zadowolona jest z inwestycji japońskich w Polsce, podkreślając ogromne możliwości naszego kraju i wyraził chęć jeszcze bliższej współpracy w zakresie rolnictwa.

 
 
Źródło: MRiRW