Sposób na sukces 2009

Wiesława Senyszyn – Ceramika Millena: każda rzecz, która wychodzi z naszej pracowni jest unikalna i każda osoba, która zakupi tę rzecz będzie miała rzecz indywidualną.

Wczoraj w Belwederze nagrodzono autorów najciekawszych przedsięwzięć. Nagrody były tym cenniejsze, że w czasach kryzysu o sukces po prostu trudno. Co było największym problemem laureatów?

Alojzy Szczerba – „Aleks-Pol”: niedobór finansów. Tych środków jest nie za wiele i trzeba dobrze gospodarować, ażeby też nie przeinwestować.

Łącznie nagrodzonych zostało 13 firm. Laureatami zostają przedsiębiorcy ze wsi i małych miasteczek, którzy swoją działalnością przyczynili się do powstawania nowych miejsc pracy.

J.K Ardanowski – doradca Prezydenta RP: na wsi trzeba tworzyć jak najwięcej miejsc pracy to jest poza dyskusją, większość ludzi ze wsi nie wyjedzie ze wsi i przecież nie o to chodzi, żeby wymuszać migrację z obszarów wiejskich do miast.

Uhonorowane przedsięwzięcia charakteryzują się innowacyjnością rozwiązań technologicznych oraz wysokim stopniem wykorzystania lokalnego potencjału surowcowego, infrastruktury i walorów turystycznych.


Źródło: Agrobiznes