Protest?

Wiosenne prace polowe w pełni, ale za tydzień o 8 rano rolnicy z „Solidarności” mają się pojawić przed wojewódzkimi siedzibami rządowych agencji rolnych.

Jerzy Chróścikowski przewodniczący NSZZ „S” RI, senator PiS: jest to termin niezbyt dogodny dla rolników, ale nie możemy czekać i mówić, że jest wszystko wspaniale w rolnictwie. Sytuacja na rynku mleka dalej się nie poprawia, więc kryzys postępuje coraz większy, na rynku zbóż jest tragedia w tej chwili, nic się nie zmieniło – oczekujemy natychmiastowego działania rządu.

Minister rolnictwa odpowiada, krótko.

Marek Sawicki – minister rolnictwa: ja rozumiem, że jest jakieś polecenie polityczne, które pan Chróścikowski realizuje,

Rolnicza „Solidarność” narzeka również, że rząd nie chce ze związkiem rozmawiać. Zaproszenie wysłano do premiera, ale bez efektu. Rozmowy z samym ministrem rolnictwa odbywają się regularnie, ale to nie wystarcza.

Marek Sawicki – minister rolnictwa: było zaproszenie dla „Solidarności”, dla całego prezydium na kolejne konsultacje i kolejne dyskusje. Senator Chróścikowski odmówił, nie podając praktycznie powodów dlaczego nie chce rozmawiać.

Jerzy Chróścikowski przew. NSZZ „S” RI, senator PiS: rząd powinien z nami rozmawiać. I jeżeli rząd podejmie rozmowy jeszcze przed poniedziałkiem, to możemy zawiesić protest.

Na kolejne rozmowy na razie się jednak nie zanosi. Marek Sawicki deklaruje tylko, że protestowi będzie się przyglądał.

 

Źródło: Agrobiznes