Promocja

                
To już kolejna zapowiedź przyjęcia ustawy przez rząd na którą czeka cała branża przetwórcza i organizacje rolnicze. Dzięki niej będzie możliwość zbierania funduszy, które posłużą do zdobycia jeszcze większych unijnych pieniędzy na promocję sprzedaży, eksportu i spożycia polskiej żywności.

Marek Sawicki – minister rolnictwa: my nie wykorzystamy tych środków jeśli nie będzie wkładu własnego. Dzisiaj nie ma mowy żebyśmy na promocję wykładali pieniądze budżetowe. Tych pieniędzy nie ma.

W zeszłym tygodniu projekt zaakceptował Komitet Stały Rady Ministrów. Dzisiaj na trafić pod obrady rządu.

Janusz Rodziewicz – Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy: ja osobiście jestem szczęśliwy z tego powodu, bo to tyle lat pracy no i jest zapowiedź, że do tego naprawdę jest blisko.

Jeżeli dzisiaj ustawę zaakceptuje rząd to jeszcze w tym miesiącu trafi ona do Sejmu. Tam przedsiębiorcy będą chcieli wprowadzić pewne zmiany.

Andrzej Gantner Polska Federacja Producentów Żywności: mamy nadzieję, że uda się wprowadzić na poziomie sejmu ten zapis o funduszach dobrowolnych, które uruchamiałyby jeszcze taką chęć tworzenia funduszy przez przedsiębiorców, przez przetwórców.

Po przyjęciu ustawy przez Sejm i wejściu jej w życie przedsiębiorcy będą potrzebowali pół roku na rozpoczęcie pierwszych kampanii promocyjnych.

Źródło: Agrobiznes