Potrzebny łut szczęścia

Szanse na to, że pieniędzy na modernizację gospodarstw wystarczy we wszystkich województwach maleją z godziny na godzinę. Bardzo wielu rolników postanowiło nie tracić czasu na przyjazd do Agencji Restrukturyzacji i wysłało wnioski pocztą.

Jerzy Bohdanowicz, ARiMR: jeszcze spodziewamy się, że przez kilkanaście dni poczta będzie te wnioski dostarczała.

Już teraz wiadomo, że niecała 1/5 zainteresowanych z województwa zachodniopomorskiego ma szansę na dofinansowanie. W Wielkopolsce i Lubuskiem pieniędzy wystarczy zaledwie dla 1/3. A dla połowy w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Jerzy Bohdanowicz, ARiMR: można się liczyć z tym, że w 10 może w 11 województwach kwota na jaką będą opiewały łącznie złożone wnioski przekroczyły 100% i tam istotnie losowanie będzie decydowało o tym czy dany rolnik ma realne szanse otrzymać to dofinansowanie czy nie.

O kolejność ustaloną w losowaniu nie muszą się martwić rolnicy z dolnośląskiego, łódzkiego i podkarpackiego. Tam przyznana pula środków nie została wykorzystana.

Wszystko może się jeszcze zdarzyć, wnioski wysłane w ubiegłym tygodniu cały czas jeszcze docierają do Agencji Restrukturyzacji.

 

Źródło: Agrobiznes