Polskie mleko w Brazylii

Brazylijczycy przyjadą między innymi do Ostrołęki. Ich wizyta to szansa na wznowienie zaniechanej kilka lat temu sprzedaży do tego kraju.

Tadeusz Nadrowski – prezes OSM Ostrołęka: żeby eksportować trzeba mieć pozytywnie przeprowadzony audyt, a o to jestem jeśli chodzi o nasz zakład spokojny.

O wyniki kontroli nie boi się także Inspekcja Weterynaryjna. Oprócz przedsiębiorstw Brazylijczycy odwiedzą także państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach oraz regionalne laboratoria weterynaryjne.

Krzysztof Jażdżewski – zastępca GLW: ta nasza aktywność, którą zapoczątkowaliśmy kilka lat temu otwierania rynków nieco dalej niż tuż poza naszymi granicami, doprowadza do tego, że coraz częściej takie egzotyczne państwa odwiedzają nas i dopuszczają nasze zakłady do eksportu na swoje rynki.

Dla polskich mleczarni zdobycie brazylijskich licencji eksportowych to szansa na zwiększenie sprzedaży zwłaszcza mleka w proszku. Sprzedaż powinna być tym bardziej opłacalna, że od niedawna obowiązują unijne dopłaty do eksportu.
 

Źródło: Agrobiznes