Podkarpacie w Norymbergii

 
W ubiegłym roku Podkarpackie stoisko było wizytówką Polskiej ekspozycji na targach BioFach -największej tego  rodzaju imprezie na świecie. Zainteresowanie ekologicznymi wędlinami, miodami czy pieczywem przerosło wszelkie  oczekiwania organizatorów. Dlatego postaniowili iść za ciosem.

Dariusz Surma, dyr. Departamentu Rolnictwa i Środowiska Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego: w tym roku  jedziemy również z taką nadzieją, wręcz przekonaniem, że nasze stanowisko będzie promować zarówno żywność  ekologiczną z Podkarpacia, a przez to województwo podkarpackie.

Zwłaszcza, że oprócz promocji zagraniczne prezentacje przynoszą też wymierne efekty.

Marian Wojtowicz: prezes Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego: w tym momencie brakuje warzyw, które zostały  już wykupione przez odbiorców Europy Zachodniej.

Dlatego choć produkcja ekożywności nie osiągnie poziomu gospodarstw wielkotowarowych, coraz częściej jest dla nich  alternatywą. Także dzięki współpracy producentów z naukowcami z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczelnia buduje właśnie najnowocześniejsze w Polsce centrum biotechnologii.

Już teraz na Podkarpaciu jest blisko 2000 gospodarstw ekologicznych.

Źródło: Agrobiznes