Nowości na Agrotech i Las-Expo w Kielcach

Odwiedzający wystawy rolnicy, hodowcy i leśnicy mogli obejrzeć zaawansowane technologicznie urządzenia oraz uzyskać porady na stoiskach konsultacyjnych. Jak powiedziała Joanna Massalska z Targów Kielce, obie wystawy obejrzało ok. 55 tys. osób.

W ubiegłym roku rolnicze i leśne targi odwiedziło także 55 tys. osób (były to najchętniej odwiedzane wystawy w historii Targów Kielce), a w 2011 r. – 50 tys.

Kieleckie targi to najchętniej odwiedzane wystawy dla rolników w Polsce. W tym roku można było zobaczyć na nich prawie 200 nowości rynkowych – od drobnego sprzętu ogrodniczego, aż po maszyny rolnicze – ciągniki, siewniki, rekultywatory – przystosowane do pracy nawet na areale 10 tys. ha.

Także wśród sprzętu przeznaczonego dla przemysłu drzewnego dominowały urządzenia wielkogabarytowe, o dużej prędkości i precyzyjności pracy. Tegoroczna edycja imprezy była rekordowa także pod względem wielkości ekspozycji.

Wystawcy zajęli siedem hal targowych, pięć dodatkowo wybudowanych hal namiotowych oraz teren na zewnątrz budynków – w sumie ekspozycje zajęły prawie 60 tys. metrów kwadratowych, około 20 proc. więcej niż w 2012 roku.

W Gali wręczenia nagród Agrotech 2013 uczestniczył minister rolnictwa Stanisław Kalemba, który firmie URSUS S.A. Dobre Miasto wręczył puchar ministra rolnictwa i rozwoju wsi – nagrodę za całokształt działań związanych z produkcją ciągników i maszyn rolniczych.

Autor: kapi, pszl
Źródło: PAP; tvp.info