Na ostatnią chwilę

Na razie w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji tłumów nie ma. Każdy kto przyjdzie złożyć dokumenty jest obsługiwany w ciągu kilku minut. Urzędnicy mają czas sprawdzić wniosek i udzielić ostatnich wskazówek.

Maciej Buczek, ARiMR Opole: pod koniec terminu w biurach jest większy ruch i więcej czasu można każdemu wnioskowi poświecić.

Z wypełnieniem dokumentów rolnicy na ogół nie mają problemów.

Do tej pory wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 800 tysięcy z półtora miliona uprawnionych rolników. Jeszcze mniej osób zgłosiło się po dopłaty rolnośrodowiskowe.

Aby ułatwić rolnikom składnie wniosków biura powiatowe będą czynne w najbliższą sobotę i niedzielę. Wydłużony został także ich czas pracy przez cały przyszły tydzień.

Maciej Buczek, ARiMR Opole: do 15 maja biura powiatowe będą czynne w godzinach od 8.00 do 22.00 dodatkowo w najbliższą sobotę od 8.00 do 22.00 i niedzielę od 8.00 do 16.00.

Aby nie stracić dotacji wniosek o dopłaty bezpośrednie powinien być złożony lub wysłany do Agencji Restrukturyzacji najpóźniej do 15 maja. Po tym terminie dokumenty będą jeszcze przyjmowane, ale każdy dzień zwłoki to strata.

 

Źródło: Agrobiznes