Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów IFE 2009

W promocji polskiej żywności wziął udział, przebywający w dniach 16 – 17 marca w Londynie, podsekretarz stanu Marian Zalewski.

Podczas odbytych spotkań i udzielanych mediom wywiadów wiceminister M. Zalewski podkreślał atuty naszych wyrobów. Przeciwstawił się jakiejkolwiek dyskryminacji produktów poprzez negatywne kampanie tylko ze względu na kraj ich pochodzenia.

Minister mówił o wysokiej jakości naszych wyrobów, o spełnianiu najwyższych unijnych standardów bezpieczeństwa żywności, a także wytwarzaniu w oparciu o tradycyjne receptury, które pozwalają na zachowanie niepowtarzalnych walorów smakowych.

Polscy wystawcy to głównie przedstawiciele branż mleczarskiej i mięsnej, ale na targach można również znaleźć polskie słodycze, alkohole, miody, pieczywo oraz owoce i warzywa.

Targi The Internatonal Food and Drink Event odbywają co dwa lata w Londynie na zmianę z Birmingham. Tegoroczną imprezę zorganizowano w centrum wystawienniczym Excel przy stacji kolejki Custom House we wschodnim Londynie. Targi potrwają do środy.

Źródło: MRiRW