Dwaj prezydenci z Polski…

Tymczasem podczas dzisiejszych wyborów szansę na wiceszefa unijnego lobby na reprezentant z Europy Środkowo-Wschodniej. Najpewniej Polak. Sprawa byłaby właściwie przesądzona, gdyby nasza delegacja przyjęła wspólne stanowisko w tej sprawie.

Wiktor Szmulewicz – KRIR: ja dostaję wiele listów nawet od organizacji, które w COPA nie są, że popierają moją kandydaturę.

Faktycznie kandydaturę Wiktora Szmulewicza szefa samorządu rolniczego poparło 5 z 6 działających w Brukseli organizacji i związków rolniczych. Zaprotestowała tylko „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Jej szef przywołując ustalenia sprzed kilku lat uznał, że teraz jego kolej na kandydowanie.

Jerzy Chróścikowksi – NSZZ „S” RI: każda organizacja ma prawo do zgłoszenia. Wypełnia swoje konstytucyjne działanie, więc czekajmy na rozwiązanie, które będzie.

COPA powstała w 1968 roku i skupia 60 związków farmerskich ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Wraz z bratnią organizacją spółdzielców COGECA bierze udział w konsultacjach dotyczących najważniejszych spraw rolniczych na forum Komisji Europejskiej.

 

Źródło: Agrobiznes