Biznes ponad granicami- POLAGRA FOOD

Informacja prasowa

Już miesiąc został do Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. To największa w naszym kraju jaki i w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa prezentująca rezultaty pracy producentów żywności i wydarzenie silnie wspierające wymianę towarową pomiędzy Polską i zagranicą.

Ekspozycja w tym roku obejmie trzy duże pawilony. Największą jej część zajmą oczywiście polscy producenci żywności. Wielu z nich podczas ubiegłorocznej edycji targów podkreślało, że obecność na POLAGRA FOOD to możliwość zaprezentowania niemalże całej palety produktów odbiorcom krajowym i poznanie ich oczekiwań, które staną się podstawą prac nad rozwojem produktów w kolejnych miesiącach. Niemniej jednak głównym argumentem, który sprowadza ich na poznańskie targi jest możliwość dotarcia do nowych rynków, mogących stanowić remedium na liczne problemy z jakimi spotyka się obecnie branża spożywcza, jak chociażby rosyjskie embargo czy zmiany modelu konsumpcji niektórych wyrobów.

Organizatorzy wydarzenia, znając te oczekiwania, od wielu miesięcy prowadzą działania mające na celu zaproszenie zagranicznych kupców i dystrybutorów żywności. Warto również wspomnieć, że w tym roku podczas poznańskich targów dla branży spożywczej, 27 września, będzie miała miejsce kolejna edycja Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt ma na celu zainicjowanie wstępnych rozmów na temat wspólnej współpracy pomiędzy producentami i dystrybutorami artykułów spożywczych, sektorem HoReCa oraz dostawcami technologii czy opakowań dla branży spożywczej. Udział w tych spotkaniach jest bezpłatny. Wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji, której można dokonywać do dnia 9 września br.

Międzynarodowe Tragi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w tym roku odbędą się w dn. 26-29 września. Towarzyszyć im będą Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA GASTRO oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH, a cały blok POLAGRA rozpoczną dwa dni wcześniej targi wyrobów tradycyjnych i certyfikowanych Smaki Regionów.

Więcej informacji o targach na. www.polagra-food.pl

Zainteresowanych przedstawicieli mediów do kontaktu zaprasza:

Katarzyna Świderska| katarzyna.swiderska@mtp.pl | tel. 61 869 24 38