Będzie łatwiej

 

Na wypełnienie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich jest jeszcze dużo czasu. Dokumenty będą przyjmowane od 16 marca do połowy maja. Zdaniem urzędników nowe wnioski są łatwiejsze do wypełnienia niż , te które obowiązywały w ubiegłych latach.

Dariusz Wojtasik, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – „Do 10 marca wszystkie te wnioski trafia do rolników. Pierwszy raz te wnioski będą częściowo wypełnione.”

Oznacza to, że jeżeli w porównaniu z ubiegłym rokiem w gospodarstwie nie było żadnych zmian trzeba będzie jedynie podpisać wniosek i wypełnić załączniki graficzne. Dane zawarte we wniosku rolnicy muszą jednak dokładnie sprawdzić.

Dariusz Wojtasik, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – „Jak rolnik sprawdzi że wszystkie dane są prawdziwe to taki wniosek będzie mógł bez problemów złożyć w Agencji. Natomiast jeżeliby wystąpiły jakiekolwiek nieprawidłowości należy je poprawić i poprawiony wniosek złożyć.”

W tym roku rolnicy będą mogli ubiegać się o płatności podstawowe i uzupełniające. O dodatkowe dotacje będą mogli występować producenci buraków cukrowych, truskawek i malin, pomidorów oraz roślin przeznaczonych na cele energetyczne.

Źródło: Agrobiznes