Agrolotek

Krzysztof Ambroziak, gmina Chynów: tu trzeba mieć własne środki żeby zainwestować. O tyle dobrze że można się podeprzeć kredytem. Potem uzyskamy zwrot z ARiMr i spłacimy kredyt.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy mają co najmniej hektar ziemi i dochód przekraczający tak zwane 4 esu. Trzeba być także pełnoletnim ale nie przekroczyć 60-tego roku życia. Ważne są również kwalifikacje zawodowe – wykształcenie rolnicze lub odpowiedni staż pracy w gospodarstwie.

Stefan Gora, ARiMR Mazowsze: są telefony pytają o te programy, czy one się zmieniły. Na dzień dzisiejszy informujemy, że zmiany są niewielkie.

Wnioski będzie można składać osobiście, przez upoważnioną osobę lub wysłać pocztą. O kolejności ich rozpatrywania zadecyduje losowanie.

Zofia Szalczyk, wiceprezes ARiMR: z tego powodu że dzień złożenia wniosku nie ma istotnego znaczenia sądzimy, że nie będzie dużych kolejek w Agencji w oczekiwaniu na złożenie wniosku.

Losowanie kolejności rozpatrywania wniosków będzie przeprowadzone oddzielnie dla każdego województwa najpóźniej miesiąc po zakończeniu ich przyjmowania.

 

Źródło: Agrobiznes